Biz Kimiz?

Hikayemiz

Yolculuğum henüz 5- 6 yaşlarında başladı. O zamanlar annelerimizin tayyörleri, gece elbiseleri eve gelen terzi hanımlar tarafından dikilirdi. Bize de terzi gelirdi. Bu arada annem dikiş tığ, örgü gibi hobilere sahipti. O ne yapsa ben de yapmak isterdim. Elime iğneyi, ipliği ilk o yaşlarımda aldım. İlk modellerim hala tüm çocukların kostümlerini büyük bir iştahla izlediği Barbie bebeklerdi. Yaratıcılığa dair ilk emeklerim en sevdiğim bebeklerime hazırladığı tasarımlardı.

Ancak aldığım eğitimler ile kendimi moda ve yaratıcı alanların dışında; kurumsal çalışma hayatının ortasında buldum.

Uluslararası şirketlerde iletişim bölümünde kariyer basamaklarını teker teker çıkarken, özellikle yönetici pozisyonların yarattığı stres ile baş etme yöntemi olarak boş zamanlarımda yine elime tığ ve şiş almak en büyük meditasyonum haline gelmişti.

Ve büyük gün geldi en sonunda emekli oldum. Önce seramik sonra ahşap boyama , polyester heykel obje boyama gibi hobileri de ekleyerek tasarım süreçlerini olabildiğince farklı disiplinlerde uygulamaya başladım. Ve gün geçtikçe üretim sürecinin devamını ne kadar çok istediğimi fak ettim. Başlangıçta kendime ve anneme yaptığım çanta ve takı tasarımlarını annemde görüp sipariş vermek isteyenler oldu ve böylece ilk tasarımım olan ‘Nermin teyzemin plaj çantası’ ile tasarımlarımı başkaları ile buluşturmanın hazzını yaşadım. Not: Bu yolculukta beni yüreklendirenlerden birisi olduğu için kendisine sonsuz teşekkürler. 🙂

Ancak süreç içerisinde şunu fak ettim ki, aynı şeyi tekrar ve tekrar yapmaktan hoşlanmıyor, keyif almıyordum.

Her bir tasarım farklı renk ve dokularda yenilenebilir ancak odağım her daim tasarlamak ve üretmek. Amacım, elimden çıkan çantanın veya aksesuarın tek-eşsiz ve zamansız olması.

İstanbul caddelerinde yapılan bir yürüyüşte beni tamamlayan o özgün tasarımın “nereden aldınız”, “Kimin tasarımı acaba” diye merak uyandırması benim için harika bir duygu olmayı hiç yitirmedi. Çünkü benim çantam tek, bana özel ve aynısının bir başkasında aynı hali ile olması mümkün değil.

Tüm dünyayı etkileyen ve yaşamımızı büyük ölçüde değiştiren pandemi ise evde geçirdiğimiz boş zamanlar ile tasarımlarıma ve üretim sürecine daha fazla yoğunlaşmama olanak tanımıştı.

Bu süreçe beni ve en çok destekleyen insan olan eşimin de motivasyonu ile tasarımlarımı artık yalnızca bizi tanıyan ve tasarımlarımızı görenler ile değil, modanın zamansız, eşsiz ve özgün olduğuna inanan tüm kadınlar ile buluşturmaya karar verdik.

Ve Timelesstouch yolculuğumuz böylece başladı….

Umarım sizler de koleksiyonumuzu beğenirsiniz.

Not: Beğendiğiniz çantaların farklı renklerinden sipariş verebilirsiniz. Çantanın zorluğuna göre 7-10 gün süresinde üretip size özel gönderim yapabiliyorum.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.